200 балів на НМТ: досвід, секрети та історії учасників

Сьогодні в «Історії успіху» мова піде про учасниць, які отримали по 200 балів із  української мови і математики, —  Наталію Павелко та Катерину Канцир.

У минулому випуску секретами ділилися юнаки. А які методи підготовки до іспиту вибирають успішні дівчата? Дізнаємося. Знайомтеся: Наталія  — випускниця Обласного наукового ліцею в м. Рівне і Катерина  — випускниця Жмеринського ліцею № 2.

У відповідь на наше запитання про секрет успіху на тестуванні юнки не шкодують порад та радо розповідають, як їм вдалося досягти бажаного результату.

«Я вважаю, що пройти НМТ на високий бал може кожен, проте комусь цей шлях буде легшим, а комусь — важчим. Але все це ще не привід відступати, адже задоволення від досягнення своєї мети не зрівняється ні з чим, — зізнається Наталія і поважно додає: — Перевірено досвідом»

Маючи оцінки середнього рівня, Наталія змогла успішно підготуватися до НМТ завдяки самодисципліні та наполегливості, заняттям з репетиторами та проходженню різноманітних онлайн-курсів. І хоча знаходити час на додаткові заняття, наприклад, з репетитором, іноді було складно, вона все ж не радить майбутнім учасникам НМТ готуватися до іспиту самотужки. Адже коли мотивація почне згасати, варто мати когось, хто допомагатиме тримати підготовку під контролем! 

Катерина Канцир також пояснює свій високий результат на НМТ власною цілеспрямованістю, стійкою звичкою не здаватися, попри всі камені спотикання на шляху. І не дивно, адже у свої юні роки дівчина є активним членом громади міста. Так, за період плідної роботи очільницею місцевої громадської організації вона втілила багато успішних проєктів. Їй подобається працювати з людьми, бо завдяки цьому вона відчуває свою приналежність до громади. Також Катерина обожнює навчатися. Вона — багаторазовий призер шкільних та обласних олімпіад, міжнародних конкурсів. І от чергова перемога — найкраще пройшла НМТ серед випускників 2023 року свого міста. 

До тестування вона готувалася з репетиторами: відвідувала офлайн-заняття з математики й англійської мови та онлайнові — з української. Маючи змогу порівняти форми навчання, зауважує: перегляд вебінарів у записі є не менш ефективним, ніж спілкування наживо. Найважливіше в цій справі —  бажання вчитися.

Героїні нашої рубрики щедро діляться порадами не лише щодо форм підготовки до НМТ, а й щодо методів, які, на їхню думку, приведуть майбутніх учасників до успіху на тестуванні.  

Так, Наталія вважає, що не варто відкладати підготовку до іспиту на потім, чим багато хто грішить. Бо, навіть якщо фізично й можливо підготуватися до НМТ за три місяці, відчуття обмеженого часу, який лишається до екзамену, неодмінно буде тиснути на тебе, через що ти постійно відчуватимеш стрес. А от стресувати якраз і не потрібно! Тримати емоції під контролем так само важливо, як і мати повноцінний сон і відпочинок. У цьому Наталія переконалася на прикладі своїх друзів: вони потужно готувалися, але отримали на іспиті не ті бали, які могли б, саме через хвилювання та напади паніки. Тож дівчина радить майбутнім учасникам та учасницям таке: «Не ставтесь до цього всього надто серйозно. Життя як тривало до НМТ, так і продовжуватиметься після нього, і як ви складете — насправді не так і важливо: куди важливіше знайти себе, своє хобі, те, що приносить задоволення. І для цього не завжди потрібна вища освіта. Будьте собою, живіть сьогодні і не забувайте, що все, що стається, — завжди на краще».

Сама ж Наталія почала готуватися до НМТ ще з вересня, маючи по одному заняттю на тиждень з репетиторами з української мови, історії та математики. Проте навесні на дівчину чекала несподіванка: вона усвідомила, що половину матеріалу… забула! Воно й не дивно, адже не повторювала. Щоб не наслідувати її прикру помилку, Наталія радить майбутнім учасникам НМТ бодай раз на місяць приділяти час повторенню вивченого. Наприклад, відвести один день на місяць на перечитування всього конспекту занять. Не менш важливо під час підготовки — не обходити увагою другорядні теми, які не виносять у програму тесту (наголоси, персоналії та пам’ятки історії України, деякі формули з математики тощо). А от завдання з фразеологізмами варто розглядати як тест не на знання, а на логіку: не зайвим буде поділити їх на групи (місця, часу і т. д.), тоді визначити відповідність буде легше.

А от Катерина запевняє майбутніх учасників НМТ в тому, що знанням теорії без закріплення на практиці високого результату не досягти. На її думку, формула навчання «40% правил + 60% практики» працює чудово. З-поміж інших рекомендацій дівчини — виконувати якомога більше тестів ЗНО / НМТ минулих років. А ще, як і Наталія, дівчина вважає надважливим складником підготовки систематичне повторення вивченого. З власного досвіду зауважила, що мозок запамʼятовує інформацію якнайкраще, коли повторювати вивчену тему наступного місяця та за місяць до тестування.

У майбутньому героїні нашої рубрики бачать себе успішними особистостями, які зможуть реалізувати свої знання та здібності в омріяних професіях, адже завдяки високим балам НМТ перед ними відчинилися двері всіх вишів України.