200 балів на НМТ: досвід, секрети та історії учасників

Ми продовжуємо рубрику «Історія успіху». Сьогодні її героїнями будуть Юлія Пушкар та Анна Пясковська  учасниці НМТ, які отримали на тестуванні з історії України максимальні 200 балів.

Випускниця Харківської загальноосвітньої школи  ІーІІІ ступенів № 58 Юлія Пушкар у шкільні роки завжди була дуже активною  — брала участь у різноманітних шкільних, районних, міських, обласних заходах. Така зайнятість та оточення юнки сформували в ній сильну особистість, цілеспрямовану й сумлінну. Тому з підготовкою до НМТ дівчина не зволікала і вже із самого початку навчального року й до закінчення 11 класу наполегливо займалася: практикувала знання на різних сайтах, готувалася до іспиту з репетиторами, дідусем і самостійно. «Так, — зізнається Юлія, — часом було дуже важко, але високий результат реальний, якщо є бажання!»

А от бажання і старанності юнці не позичати: з дитинства вона намагалася впевнено йти до своїх цілей та втілювати їх у життя (до речі, наявності цієї риси в характері завдячує своїй бабусі, яка виховує Юлію, поки тато працює). Успішна учасниця НМТ вдячна своїм рідним: вони для неї є не тільки надійною опорою, а й натхненниками, бо  вірять у дівчину та підтримують, незважаючи ні на що. «Кожен у моїй родині вкладався в мене з мого дитинства по-своєму, тому зараз я така, як є!» — упевнена Юлія. Значною мірою передумовою високого результату на тестуванні з історії стало і її життєве кредо: «Усе в моїх руках, тому їх ніколи не можна опускати!» Саме тому підготовку до НМТ юнка взяла у свої руки, не сподіваючись на тих, хто їй у цьому допомагав, зокрема на репетитора, з яким, зізнається, дуже пощастило. І хоча дівчина вважає за потрібне готуватися до важливих іспитів з репетитором, однак переконана: занять з репетитором недостатньо для підготовки до НМТ (особливо з історії). Тож потрібно постійно готуватися ще й самостійно: повторювати пройдений матеріал, вчити новий і багато-багато практикувати. «Історія ну дуже швидко забувається (особливо дати)! — зізнається учасниця. — Заняття з репетитором додатково не дасть 100 % результату  — це треба розуміти. Тому рекомендую практикувати знання ще й самостійно: вчити важливі дати, правила тощо, а також БАГАТО проходити різних тестів або виконувати окремих завдань (до речі, не обов’язково купувати посібники, все це можна знайти в Інтернеті)».
Плани на майбутнє у дівчини такі: здобути омріяну професію, навчаючись на бюджеті в тому університеті, який для себе вибрала, адже отриманий нею високий результат НМТ цьому неабияк сприяв. А далі усіма можливостями працювати на відбудову рідного Харкова, де Юлія збудує вже своє гніздечко. І, звичайно ж, бути щасливою людиною вільної України!

Друга героїня нашої рубрики — випускниця ліцею № 93 Львівської міської ради Анна Пясковська — готувалася до НМТ з репетиторами. «Головне в цій справі, — вважає юнка, — правильно й ефективно розподілити час на підготовку. А от план цієї підготовки — за викладачем. Адже саме він має визначити рівень ваших знань, потребу в повторенні тих чи тих тем, частоту занять, аби підняти ваші знання на бажаний рівень». Саме тому, переконана Анна, не менш важливо знайти «свого» репетитора — людину, чиї пояснення тем будуть зрозумілими, а методи навчання — комфортними й результативними. З репетитором Анні, як і Юлії, пощастило, тож високий результат з історії України очікуваний. Майбутнім учасникам НМТ дівчина радить довірити підготовку гідному репетитору, у якого вже є ефективна, перевірена часом програма занять. А ще, зауважує Анна, учасникам важливо знаходити час на відпочинок, перезавантажуватися, щоб краще сприймати нові теми.

Під час вивчення історії України успішну героїню нашої рубрики Анну надихали українці, які попри безліч перешкод досягали своєї мети. Тож вона брала з них приклад — і своєю наполегливістю та систематичною підготовкою подолала ще одну сходинку на п’єдесталі свого успіху, з чим її і вітаємо! У майбутньому дівчина бачить себе успішною людиною в галузях ІТ та бізнесу. А нині, як і всі ми, довіряє своє майбутнє героїчним українцям та щиро сподівається на перемогу ЗСУ.