• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ 2022 РОКУ

Визначення та мета

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Нормативні документи

Докладніше…

Загальна інформація

Порядок проведення сертифікації педагогічних працівників установлює Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

  • незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

Реєстрація

Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 № 3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році» визначено, що у 2022 році на сертифікацію зможе зареєструватися не більше 2500 учителів початкових класів. Для Дніпропетровської області передбачено 172 місця, для Запорізької області – 93.

Реєстрація для проходження сертифікації тривала упродовж 1–15 серпня 2022 року й проходила у два етапи:

  • основний (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

  • додатковий (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 учителів).

Підготовка

Зміст тесту визначений Програмою незалежного тестування. Орієнтовний розподіл завдань відповідно до розділів/підрозділів Програми і схема нарахування балів за виконання тестових завдань затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти. Тест укладено українською мовою. Він містить 100 завдань, на виконання яких відведено 180 хвилин. Докладніше…

Лист-виклик

2 вересня в «Кабінетах учасників сертифікації» розміщено лист-виклик де зазначено інформацію про місце, дату та час проведення незалежного тестування.

Радимо учасникам сертифікації завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ обов’язковий для допуску до пункту тестування!

Дата проведення

10 вересня 2022 року відбудеться перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи.

Незалежне тестування

Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації повинен пред’явити:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

  • лист-виклик.

Учасник сертифікації, документи якого містять розбіжності в персональних даних, має надати відповідний документ. Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасника сертифікації до пункту тестування.

Учасників сертифікації, які прибули після 10:50, до пункту тестування не допускають.

Протягом часу, відведеного на виконання тесту, учасникам сертифікації заборонено спілкуватися (у тому числі за межами аудиторії / під час оголошеної повітряної тривоги) з іншими учасниками сертифікації щодо завдань тесту; виносити матеріали незалежного тестування з аудиторії; мати при собі або на своєму робочому місці засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою незалежного тестування. У разі порушення процедури проведення тестування учасник сертифікації має здати матеріали незалежного тестування та залишити пункт тестування.

Учасник сертифікації до виходу з пункту тестування має надати відповідальному за пункт тестування Картку учасника сертифікації для проставлення відмітки про участь у незалежному тестуванні. Картку учасника сертифікації видає старший інструктор до початку проходження тесту. Докладніше...

Визначення результатів

14 і 15 вересня, о 15.00 на YouTube каналі Українського центру буде проведено вебінари, під час яких фахівці прокоментують усі завдання тесту й відповіді до них. Запрошуємо учасників сертифікації взяти участь у цих зустрічах.

Не пізніше 28 вересня в Кабінетах учасників сертифікації буде розміщено результати тестування та інформацію про допущення/недопущення їх до участі в наступному етапі. Докладніше…

Апеляція

Положенням про сертифікацію педагогічних працівників передбачено можливість подання учасниками сертифікації апеляційної заяви щодо результатів незалежного тестування. Докладніше…

Звіти/дані

Докладніше…

Запитання-відповіді

Докладніше…