• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ 2022 РОКУ

Визначення та мета

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Нормативні документи

Докладніше…

Загальна інформація

Порядок проведення сертифікації педагогічних працівників установлює Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

  • незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

Реєстрація

Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 № 3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році» визначено, що у 2022 році на сертифікацію зможе зареєструватися не більше 2500 учителів початкових класів. Для Дніпропетровської області передбачено 172 місця, для Запорізької області – 93.

Реєстрація для участі в сертифікації триватиме упродовж 01-15 серпня 2022 року включно.

Підготовка

Докладніше…

ЗВІТИ/ДАНІ

Докладніше…