• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ 2021 РОКУ

Визначення та мета

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Нормативні документи

Докладніше…

Загальна інформація

Порядок проведення сертифікації педагогічних працівників установлює Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

  • незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

Реєстрація

Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.12.2020 № 1522 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2021 році» визначено, що у 2021 році сертифікацію зможе зареєструватися не більше двох тисяч учителів початкових класів. Для Дніпропетровської області передбачено 141 місце, для Запорізької області – 77.

Реєстрація для участі в сертифікації тривала з 18 до 31 січня 2021 року у два етапи:

  • основний етап (18–27 січня) – у межах граничної кількості осіб для кожної області;

  • додатковий етап (28–31 січня) – у межах граничної кількості вчителів початкових класів, які можуть реєструватися для проходження сертифікації у 2021 році.

Підготовка

Докладніше…

Лист-виклик

19 лютого 2021 року в «Кабінеті учасника сертифікації» розміщено листи-виклики, у яких зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам сертифікації завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ обов’язковий для допуску до пункту тестування.

Незалежне тестування

27 лютого 2021 року відбувся перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Докладніше...

Визначення результатів незалежного тестування

15 березня, у кабінетах учасників сертифікації розміщено результати незалежного тестування вчителів початкової школи.

Учасники незалежного тестування фахових знань та умінь педагогічних працівників можуть завантажити картки результатів та сканкопії своїх бланків відповідей. Максимальна кількість балів, яку можна було набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.

Учасників сертифікації, які за підсумками незалежного тестування набрали менше 60 відсотків від максимальної кількості тестових балів, вважають такими, що не пройшли незалежного тестування, і не допускають до участі в наступному етапі сертифікації.

Інформацію про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі розміщено в кабінеті учасника сертифікації одночасно з результатами незалежного тестування.

У разі виникнення сумнівів щодо правильності встановлення результату незалежного тестування учасники сертифікації можуть протягом трьох календарних днів після оприлюднення результатів незалежного тестування (до 17 березня включно) подати апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти. Докладніше…

Інші етапи сертифікації

Докладніше…

Визначення результатів сертифікації

Докладніше…

ЗВІТИ/ДАНІ

Докладніше…