• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2023 РОКУ

Інформаційні матеріали

Загальна інформація

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).

Нормативні документи

Докладніше…

Складники НМТ

НМТ міститиме два блоки: основний і додатковий. До основного блоку увійшли лише обов’язкові навчальні предмети – українська мова та математика. Додатковий блок міститиме завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір будуть - історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика й хімія.

Третій предмет НМТ буде універсальним (абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який обрав). Але для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні вагові коефіцієнти (якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки). Інформація про значення коефіцієнтів міститься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Докладніше...

Загальна інформація щодо тестів

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. У тестах будуть використані завдання, розроблені для зовнішнього оцінювання.

Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з аудіювання.

Під час роботи з тестами з математики, фізики та хімії вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Тести з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької) – 32 завдання.

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання з кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до схем нарахування балів, подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.Докладніше...

Підготовка до тестування

Для успішного проходження НМТ варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з кожного предмета, відвідуючи онлайн- або офлайн-уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього читайте у відповідних розділах:

Реєстрація

Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ тривала з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно було (скориставшись спеціальним сервісом) самостійно створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

 • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

 • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

 • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстровані учасники мали змогу в персональному кабінеті внести зміни до деяких реєстраційних даних (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

Докладніше...

Додатковий період реєстрації

Додатковий період реєстрації триватиме з 05.06.2023 до 12.06.2023.

У додатковий період зможуть зареєструватися (для участі у додатковій сесії) особи, які:

 • не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду;

 • реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації.

Докладніше...

Кількість сесій та строки проведення

Тестування проходитиме у дві сесії:

 • основна: 05 – 23 червня;

 • додаткова: 11–24 липня.

У додатковій сесії НМТ зможуть узяти участь вступники, які:

 • зареєструвалися на додаткову сесію під час основного реєстраційного періоду;

 • зареєструвалися для складання НМТ у додатковий період реєстрації;

 • не пройшли тестування під час основної сесії з поважних причин.

Запрошення

З 26.05.2023 у зареєстрованих учасників основних сесій з’явилася можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, у яких зазначено дату, зміну, час (за Києвом) і місце проведення НМТ. Основна сесія НМТ проводитиметься у дві зміни. Уважно прочитайте запрошення. Переконайтеся, що правильно зрозуміли інформацію про дату і зміну НМТ, знаєте точне місце розташування тимчасового екзаменаційного центру (ТЕЦ), прорахуйте час та маршрут доїзду до нього, підготуйте необхідні документи (документ, що посвідчує особу, Сертифікат НМТ-2023 (Сертифікат), запрошення).

Учасники додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Не повідомляйте про час і місце проходження вами НМТ сторонніх осіб.

Пункти проведення

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.

Складання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Для допуску до ТЕЦ Учасник НМТ має пред'явити документ, що посвідчує особу, Сертифікат та запрошення. Тестування триватиме 180 хвилин. Учасники самостійно розподілятимуть час між предметами. Докладніше...

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів (таблиці переведення дивись тут). Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування не пізніше 28 червня 2023 року, додаткової сесії – не пізніше 29 липня 2023 року.

Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100–200 балів зазначаються в Інформаційній картці до Сертифіката, розміщеній у персональному кабінеті.

Вступна кампанія та НМТ

Для всіх спеціальностей встановлено вагові коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення коефіцієнтів міститься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Докладніше…

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Запитання-відповіді

Докладніше…

(068) 151-16-43

e-mail: rc.dnepr@dp.testportal.gov.ua

 

На час дії воєнного стану проведення особистих прийомів громадян

відбувається з 10:00 до 16:00,

обідня перерва з 13:00-13:45