• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ВСТУПНІ ДО МАГІСТРАТУРИ 2023 РОКУ

Інформаційні матеріали

Загальна інформація

Для охочих вступати до магістратури у 2023 році проводитимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), а також єдиний вступний іспит (ЄВІ).

ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху.

ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Докладніше…

Нормативні документи

Докладніше...

Особливості конкурсного відбору

Для конкурсного відбору зараховують бал (бали):

1) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) – для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;

2) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) або ЄВІ 2023 року та фахового іспиту – для вступу на спеціальність 061 «Журналістика»;

3) ЄВІ (2023 року), фахового іспиту – для вступу на інші спеціальності.

Які іспити треба вказати в реєстраційній картці-заяві, щоб не помилитися у виборі необхідних для вступу на магістерську програму?

Особливості проведення

Тестування можна буде пройти в тих містах України, де безпекова ситуація дозволяє створити пункти тестування для проведення магістерських випробувань, а також у деяких містах за кордоном, де партнерські установи / організації готові підтримати проведення випробувань.

ЄФВВ, ЄВІ – комп’ютерні онлайн-тести для вступу для здобуття магістерського ступеня, що відбуватимуться в пунктах тестуваннях (аналогічних до тих, що використовуватимуться для проведення НМТ).

Основні й додаткові сесії ЄФВВ, ЄВІ проходитимуть у 21 області України та м. Києві. Наразі неможливо провести випробування в АР Крим, Донецькій, Луганській і Херсонській областях, місті Севастополь.

Зауважимо, що ЄФВВ, ЄВІ за кордоном буде проведено тільки в основну сесію у межах наданої закордонними партнерами граничної кількості місць. Провести ЄВІ заплановано в 9 країнах Європи: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Польща, Словаччина і Чехія. ЄФВВ буде проведено в 6 країнах: Болгарія, Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Польща і Чехія. Докладніше…

ЄВІ

ЄВІ міститиме тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника). Докладніше…

Демонстраційні варіанти ЄВІ

ЄФВВ

Докладніше…

Реєстрація

Реєстрація осіб, які бажали узяти участь у ЄФВВ та/або ЄВІ, тривала з 8 до 31 травня включно. Її здійснювали приймальні комісії закладів вищої освіти. Для реєстрації вступник мав надіслати на офіційну електронну адресу приймальної комісії або з використанням іншого, визначеного закладом вищої освіти каналу зв’язку скановані копії документів. Заповнюючи заяву-анкету з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка, потенційний магістр мав вказати населений пункт, у якому бажає пройти ЄФВВ, ЄВІ. Зареєстровані учасники мали отримати екзаменаційний листок, у якому зазначені дані для здійснення входу на інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури». Докладніше…

У додатковий період (12.07.2023–14.07.2023) для участі в додатковій сесії вступних випробувань зможуть зареєструватися особи, які не змогли зареєструватися для участі в ЄВІ/ЄФВВ під час основного періоду реєстрації. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Докладніше...

Повідомлення учасників про час і місце складання тестів

17 червня, в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури розміщено запрошення. У них зазначено дату, час (за Києвом) і місце проведення єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та/або єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

Учасникам ЄФВВ та/або ЄВІ необхідно самостійно сформувати і, як буде змога, роздрукувати запрошення-перепустку зі свого кабінету учасника на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Доступ до кабінету учасника здійснюється за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому. Вступники, які ще не отримали екзаменаційного листка, мають звернутися до приймальної комісії, до якої вони для реєстрації зверталися особисто або надсилали реєстраційні документи (у разі дистанційної реєстрації).

Інформацію про дату, час і місце проведення тестування для учасників додаткової сесії буде розміщено в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури не пізніше 31.07.2023.

Проведення тестування

Вступні випробування проходитимуть у дві сесії:

  • основна: 23.06.2023–21.07.2023

  • додаткова: 03.08.2023–16.08.2023

Тестування відбуватиметься у дві зміни: перша – з 10:00, друга – з 15:00. Допуск до пунктів проведення тестувань розпочнуть за 30 хв. і припинять за 10 хв. до початку випробувань.

Для допуску до пунктів проведення тестувань потрібно пред’явити екзаменаційний листок та оригінал документа, що посвідчує особу / його цифровий аналог у додатку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія». Якщо є змога, рекомендуємо мати роздруковане запрошення-перепустку.

Також важливо взяти із собою ручку й за бажанням пляшечку питної води. Паперові чернетки будуть надані кожному учаснику / кожній учасниці в аудиторії тестування.

Увага! Якщо учасник / учасниця запізниться або при вході до пункту проведення тестувань не пред’явить документа, що посвідчує особу, – його / її не допустять до участі в ЄВІ / ЄФВВ.

Рекомендуємо учасникам під час проходження ЄВІ / ЄФВВ уважно послухати вступну промову інструктора; якщо потрібна допомога / роз’яснення щодо функцій тестувальника ‒ звертатися до інструктора; у разі надзвичайної ситуації / оголошення повітряної тривоги ‒ дотримуватися вказівок персоналу пункту проведення тестування.

Протягом часу, відведеного на виконання завдань ЄВІ / ЄФВВ, учасникам заборонено мати при собі або на своєму робочому місці речі, що не передбачені процедурою проведення тестування. Їх учасники мають залишити в спеціально відведеному місці в аудиторії.

Додаткова сесія

Якщо з поважних причин учасник / учасниця не зможе взяти участі в основній сесії НМТ, він / вона може протягом трьох календарних днів із дня проведення вступного випробування включно подати заяву щодо участі в додатковій сесії до того регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого мав/ мала проходити ЄВІ/ЄФВВ.Докладніше…

Оголошення результатів

06.07.2023 в кабінетах учасників основних сесій вступних випробувань до магістратури розміщено результати ЄВІ. За таблицею переведення тестових балів, яку затвердило Міністерство освіти і науки України (додаток 5), результат переведено в рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів. Для отримання результату з ТЗНК за шкалою 100–200 балів вступнику необхідно набрати щонайменше 3 тестових бали, так само і з іноземної мови.

25.07.2023 в кабінетах учасників основної сесії ЄФВВ було розміщено результати тестування. За таблицею переведення тестових балів, яку затвердило Міністерство освіти і науки України (додаток 5), результат переведено в рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів. Для отримання результату з ЄФВВ за шкалою 100–200 балів вступнику необхідно набрати щонайменше 35 тестових балів.

11.08.2023 результати додаткової сесії ЄВІ розміщено в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури і передано до ЄДЕБО.

16.08.2023 результати додаткової сесії ЄФВВ з таких предметних тестів, як: управління й адміністрування, право та міжнародне право, політологія та міжнародні відносини, облік та фінанси, економіка та міжнародна економіка, а також психологія та соціологія, уже розміщено в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури і передано до ЄДЕБО. У вкладці кабінету «Результати» також доступна опція формування екзаменаційної картки, необхідної для вступу до закладів вищої освіти України.