• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2022 РОКУ

Інформацію надано відповідно до чинних нормативних документів і може бути змінено та/або доповнено в залежності від унесення змін до нормативної бази

Інформаційні
матеріали

Нормативна
база

Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1277, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139

Предмети
пробного ЗНО

Перелік предметів пробного ЗНО відповідає переліку предметів основного ЗНО-2022 (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Тестові завдання пробного ЗНО укладаються Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, що будуть надані під час основного ЗНО-2022.

Пробні тести укладаються державною мовою. За бажанням учасника пробного ЗНО, завдання з біології, географії, історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), фізики, хімії перекладаються кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Загальна
інформація

ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ (пробне ЗНО, пробне тестування) є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) і дає можливість:

  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

  • пройти пробне тестування з одного або двох навчальних предметів (ознайомитися з тестовими зошитами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час);

  • додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів пробного ЗНО, після чого ввести свої відповіді до спеціального сервісу визначення результатів;

  • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті УЦОЯО у визначений час;

  • отримати результат* пробного тестування за допомогою спеціального сервісу та оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Право проведення пробного ЗНО в Дніпропетровській та Запорізькій областях надано виключно Дніпропетровському регіональному центру оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО).

* Зверніть увагу! Результат за рейтинговою шкалою 100‒200 балів з предмета математика (рівень стандарту) не встановлюється (можливо отримати лише результат за критеріальною шкалою 1‒12 балів).

Вартість

Вартість пробного ЗНО-2022 за одне тестування - 285 грн.

Квитанцію на оплату пробного ЗНО бажано оплатити протягом трьох календарних днів. Останній день оплати – вівторок, 25 січня 2022 року.

Через п’ять робочих днів після оплати перевірте в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО» інформацію про надходження платежу на рахунок ДпРЦОЯО. Реєстрація на пробне ЗНО відбудеться лише після успішної оплати.

Термін
реєстрації

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022* тривала з 5 до 22 січня 2022 року. За фактом реєстрації для кожного(ої) учасника / учасниці пробного ЗНО створено «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО». Для з’ясування питань, які виникають у вас щодо пробного тестування, користуйтеся відповідною кнопкою в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО».

* Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО!

Особливості реєстрації

Докладніше…

Можлива
кількість
тестувань для
учасників

Один або два предмети.

Місце проведення

На жаль, проведення всіх предметів пробного ЗНО в кожному населеному пункті не є можливим через нормативні, фінансові та епідеміологічні перешкоди тощо, тому пункти проведення пробного ЗНО (пункти тестування) створюватимуться лише в тих адміністративно-територіальних одиницях, які зазначені в Переліку адміністративно-територіальних одиниць Дніпропетровської та Запорізької областей, де створюватимуться пункти проведення пробного ЗНО в 2022 році.

Особливі умови

Для учасників / учасниць пробного ЗНО, які потребують особливих умов для складання тестування (мають інвалідність тощо), у пунктах тестування можливе створення певної(их) особливої(их) (спеціальної(их)) умови (умов). Докладніше…

Запрошення

Не пізніше 10 березня 2022 року в «Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО» буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного тестування (запрошення). 

Графік
проведення
пробного
ЗНО-2022*

19 березня 2022 року – українська мова, українська мова і література.

26 березня 2022 року – біологія, географія, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови.

У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця може пройти тест з одного навчального предмета.

* Зверніть увагу! У разі несприятливих епідеміологічних обставин дати проведення пробного ЗНО може бути змінено. У випадку неможливості проведення пробного ЗНО з незалежних від організатора причин учаснику пробного ЗНО буде повернуто сплачені ним кошти за мінусом фактично понесених витрат.

Особливості
пробного
ЗНО

Кожний учасник / кожна учасниця пробного ЗНО зможе і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного або двох навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів. Для цього потрібно завантажити тестові зошити та пройти тестування вдома, після чого ввести свої відповіді до сервісу визначення результатів. Посилання для завантаження зошитів буде доступно в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО».

Допуск до
пункту
тестування

Для допуску до пункту тестування учасник пробного ЗНО повинен пред’явити:

  • паспорт (свідоцтво про народження) або інший документ, що посвідчує особу;

  • запрошення для участі в пробному ЗНО-2022.

Отримання
результатів
пробного ЗНО

Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику / кожній учасниці потрібно буде ввести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

19–21 березня 2022 року (українська мова, українська мова і література);

26–28 березня 2022 року (біологія, географія, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови).

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО: з української мови та української мови і літератури – 25 березня 2022 року, з інших предметів – 1 квітня 2022 року.

* Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти!

Правильні
відповіді

Правильні відповіді до завдань пробного тестування буде оприлюднено в такі терміни:

- 22 березня 2022 року (українська мова, українська мова і література);

- 29 березня 2022 року (біологія, географія, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови).