• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ

У 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 35 від 16.01.2023 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів).

Відповідно до наказу МОН РЕЄСТРАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ ТРИВАЛА З 30 СІЧНЯ ПО 13 ЛЮТОГО 2023 РОКУ й проходила у два етапи:

 • основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

 • додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.

РЕЄСТРАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ ТРИВАТИМЕ УПРОДОВЖ 01–11 СЕРПНЯ:

 • основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

 • додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:

 • 1500 вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв;

 • 500 вчителів математики сформують картки-заяви;

 • 500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви.

Щоб успішно зареєструватися для участі в сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

Ознайомлення
з нормативними
документами

Ознайомтеся з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі — Положення).

Зверніть увагу! До участі у сертифікації у 2023 році допускаються педагогічні працівники, які мають стаж педагогічної роботи не менше ніж два роки, призначені на посади за основним місцем роботи, та мають педагогічне навантаження з визначених наказом МОН предметів у 5, 6 (пілотних) класах НУШ. Зауважуємо, що у сертифікації можуть взяти участь учителі української мови та літератури, які викладають як обидва предмети (українську мову та літературу), так і один з них чи інтегрований курс мовно-літературної освітньої галузі.

Зверніть увагу! Учителі, що працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їх заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів у 5-6 класах, не зможуть узяти участі в сертифікації.

Підготовка документів

 • Підготуйте необхідні документи:

 • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;

 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);

 • довідку із закладу освіти, у якому працюєте.

Створення і оформлення реєстраційної картки

Створіть й оформіть реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

1. Уважно зазначити дані в реєстраційній формі.

2. Згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його.

3. Власноруч заповнити сформований бланк реєстраційної картки-заяви, а саме:

 • написати заяву, в якій необхідно засвідчити бажання взяти участь у сертифікації та підтвердити факт ознайомлення з Положенням;

 • зазначити прізвище та ініціали;

 • у спеціально відведених місцях зазначити дату заповнення заяви та поставити особистий підпис.

Зверніть увагу! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

Формування комплекту реєстраційних документів

СФОРМУЙТЕ КОМПЛЕКТ ІЗ ТАКИХ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

– довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка видана закладом освіти, у якому працюєте.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Важливо! На копіях документів, які подаються для реєстрації, повинен бути напис про засвідчення документа, що складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також ваш особистий підпис, ініціали та прізвище, дата засвідчення кожної копії.

Добирайте такий конверт, щоб не згинати документи, які ви надсилаєте.

Подання педагогічним працівником документів з метою реєстрації для проходження сертифікації є підтвердженням надання ним згоди на обробку персональних даних (обробка персональних даних педагогічних працівників здійснюється відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”).

Надсилання документів
до регіонального центру

Зверніть увагу! Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО) обробляє реєстраційні документи вчителів Дніпропетровської та Запорізької областей.

Комплект реєстраційних документів можна відправити рекомендованим поштовим відправленням на адресу ДпРЦОЯО (вул. Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083) або подати нарочно.

Якщо неможливо надіслати документи листом, можна скористатися електронною поштою ДпРЦОЯО: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У темі листа слід зазначити своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передавання нарочно або електронною поштою — за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі). Усі документи мають бути надіслані у певний реєстраційний період.

Перевірка стану реєстрації

Докладніше…

Отримання повідомлення учасника сертифікації

Отримайте повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Відмова в реєстрації

Регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

 • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;

 • надання недостовірної інформації;

 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;

 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;

 • надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;

 • наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.

Відмова від участі
в сертифікації

Педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або доставити нарочно до ДпРЦОЯО письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.