• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Відповідно до наказу МОН упродовж 1−15 серпня 2022 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації й проводитиметься у два етапи:

• основний етап (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону

• додатковий етап (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році достроково буде припинено в разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Щоб успішно зареєструватися для участі в сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

Ознайомлення
з нормативними
документами

Ознайомтеся з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі — Положення).

Зверніть увагу! Зареєструватися для участі в сертифікації зможуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації (2020 або 2021 року) або не змогли 2021 року успішно пройти хоча б один етап сертифікації (незалежне тестування учасників сертифікації, самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації), не мають права брати участь у сертифікації 2022 року. Цю норму визначено п. 5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту».

Підготовка документів

Підготуйте необхідні документи:

 • копію паспорта громадянина України, (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;

 • копії одного з таких документів:

– довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

 • довідку видану закладом освіти, у якому працюєте.

Створення і оформлення реєстраційної картки

Після 1 серпня створіть й оформіть реєстраційну картку-заяву, скориставшись СПЕЦІАЛЬНИМ СЕРВІСОМ.

Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

1. Уважно зазначити дані в реєстраційній формі.

2. Згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його.

3. Власноруч заповнити сформований бланк реєстраційної картки-заяви, а саме:

 • написати заяву, в якій необхідно засвідчити бажання взяти участь у сертифікації та підтвердити факт ознайомлення з Положенням;

 • зазначити прізвище та ініціали;

 • у спеціально відведених місцях зазначити дату заповнення заяви та поставити особистий підпис.

*Орієнтовний текст заяви:

Прошу зареєструвати мене для участі в сертифікації педагогічних працівників у 2022 році. Із Положенням про сертифікацію педагогічних працівників ознайомлений(а). Підтверджую, що не маю чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років, та не належу до категорії осіб, які у попередньому році не отримали сертифікат через неуспішне проходження одного з етапів сертифікації.

Зверніть увагу! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

Формування комплекту реєстраційних документів

СФОРМУЙТЕ КОМПЛЕКТ ІЗ ТАКИХ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

– довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка видана закладом освіти, у якому працюєте.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Важливо! На копіях документів, які подаються для реєстрації, повинен бути напис про засвідчення документа, що складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також Ваш особистий підпис, ініціали та прізвище, дата засвідчення кожної копії.

Факт надходження реєстраційної картки-заяви до регіонального центру оцінювання якості освіти є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення сертифікації відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Надсилання документів
до регіонального центру

Зверніть увагу! Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО) обробляє реєстраційні документи вчителів початкових класів Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей.

Комплект реєстраційних документів можна відправити рекомендованим поштовим відправленням на адресу ДпРЦОЯО (вул. Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083) або подати нарочно.

Якщо неможливо надіслати документи листом, можна скористатися електронною поштою ДпРЦОЯО: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У темі листа слід зазначити своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передавання нарочно або електронною поштою — за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі). Усі документи мають бути надіслані не пізніше 15 серпня.

Перевірка стану реєстрації

Докладніше…

Отримання повідомлення учасника сертифікації

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Відмова в реєстрації

Регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

 • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;

 • надання недостовірної інформації;

 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;

 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;

 • надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;

 • наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.

Відмова від участі
в сертифікації

Педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або доставити нарочно до ДпРЦОЯО письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.