• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2021 РОКУ

Інформацію надано відповідно до чинних нормативних документів і може бути змінено та/або доповнено в залежності від унесення змін до нормативної бази

Інформаційні
матеріали

Нормативна
база

Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1277 «Про затвердження Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання»

Загальна
інформація

ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ (пробне ЗНО, пробне тестування) є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) і дає можливість:

 • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

 • ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт ЗНО-2021;

 • пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

 • навчитися ефективно розподіляти час;

 • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) у визначений час;

 • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу;

 • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Право проведення пробного ЗНО в Дніпропетровській та Запорізькій областях надано виключно Дніпропетровському регіональному центру оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО).

Тестові
завдання

Тестові завдання пробного ЗНО укладаються УЦОЯО та відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, що будуть надані під час основного ЗНО-2021.

Мова
тестів

Пробні тести укладаються державною мовою. За бажанням учасника пробного ЗНО, завдання перекладаються кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Вартість

Вартість пробного ЗНО складає 222 грн.

Терміни
реєстрації

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021* тривала з 5 до 19 січня 2021 року.

*Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі
в основній сесії ЗНО!

Особливості реєстрації

Докладніше…

Особливості оплати

Здійснити оплату за обраний предмет бажано протягом 5 календарних днів.

Останній день оплати – 23 січня 2021 року. Інформація про надходження платежу на рахунок ДпРЦОЯО з'являється в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО» через 5 робочих днів після оплати.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО вважатиметься завершеною після надходження коштів на рахунок ДпРЦОЯО та ідентифікації платежу.

Можлива
кількість
тестувань для
учасників

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.

Місце
проведення

Пункти проведення пробного ЗНО (пункти тестування) у 2021 році створюватимуться лише в тих адміністративно-територіальних одиницях, які зазначені в Переліку адміністративно-територіальних одиниць Дніпропетровської та Запорізької областей.

Особливі умови

Для учасників / учасниць пробного ЗНО, які потребують особливих умов для складання тестування (мають інвалідність тощо), у пунктах тестування можливе створення певної(их) особливої(их) (спеціальної(их)) умови (умов). Докладніше…

Запрошення

25 березня 2021 року в «Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО» розміщено інформацію про час і місце проходження пробного ЗНО (запрошення).

Дата
проведення
пробного ЗНО

10 квітня 2021 року – тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови).

У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця може пройти тест з одного навчального предмета.

Особливості
пробного
ЗНО-2021

Окрім участі в пробному ЗНО з одного із навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого ввести свої відповіді до спеціального сервісу визначення результатів.

Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного із навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень
з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Допуск до
пункту
тестування

Для допуску до пункту тестування учасник пробного ЗНО повинен пред’явити:

 • паспорт (свідоцтво про народження) або інший документ, що посвідчує особу;

 • запрошення для участі в пробному ЗНО-2021.

Радимо взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які учасник / учасниця пробного ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.

Отримання
результатів
пробного ЗНО

Учасникам пробного ЗНО з 10 до 14 квітня 2021 року потрібно занести свої відповіді на завдання до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» (сервіс буде доступний в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО»).

Результати пробного ЗНО* (за шкалами 1‒12 балів, 100‒200 балів) для осіб, які ввели свої відповіді до спеціального сервісу, оприлюднено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО 29 квітня 2021 року.

*Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти!

Відеокоментарі
до завдань
пробного ЗНО

УЦОЯО та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготували відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021 з усіх предметів. Відеороз’яснення доступні на безкоштовній платформі iLearn за посиланням та на YouTube.

Правильні
відповіді

Правильні відповіді до завдань пробного тестування розміщено в «Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО»

Повернення
коштів за
пробне ЗНО-2020

Докладніше…