• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Пробне ЗНО-2022. Докладніше…

Коли і де відбуватиметься реєстрація на пробне ЗНО-2022?

З 5 до 22 січня 2022 року на нашому сайті

Докладніше…

* Для всіх зареєстрованих осіб буде створено «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО». Реєстрація для участі у пробному тестуванні не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.

Яка вартість участі у пробному ЗНО-2022?

Вартість пробного ЗНО за одне тестування – 285 грн.

Квитанцію на оплату пробного ЗНО бажано оплатити протягом трьох календарних днів*.

Останній день оплати – вівторок, 25 січня 2022 року.

* Через п’ять робочих днів після оплати перевірте в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО» інформацію про надходження платежу на наш рахунок. Реєстрація на пробне ЗНО відбудеться лише після успішної оплати.

Скільки предметів можна обрати для проходження пробного ЗНО-2022?

Кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати один або два предмети для проходження пробного ЗНО*.

* Кожний учасник / кожна учасниця пробного ЗНО зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2022, пройти тестування вдома, після чого ввести свої відповіді до спеціального сервісу визначення результатів.

Що робити, якщо потрібно внести зміни в реєстраційні дані учасника / учасниці пробного ЗНО?

За допомоги відповідного сервісу в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО» ви маєте можливість самостійно внести зміни до деяких реєстраційних даних (ПІБ, дата народження, телефон, позначка про потребу в особливих умовах).

Якщо ж вам потрібно змінити інші дані, надішліть, будь ласка, прохання щодо внесення таких змін за допомогою спеціальної кнопки в «Особистому кабінеті».

Зверніть увагу! Унесення змін можливе до 07.02.2022.


Коли відбудеться пробне ЗНО-2022?

19 березня 2022 року* – українська мова, українська мова і література.

26 березня 2022 року* – біологія, географія, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови.

* У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця може пройти тест з одного навчального предмета.

Як дізнатися, де я складатиму пробне ЗНО?

Не пізніше 10 березня 2022 року в «Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО» буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного тестування (запрошення).

* Для допуску до пункту тестування учасник пробного ЗНО повинен пред’явити:

 • паспорт (свідоцтво про народження) або інший документ, що посвідчує особу;

 • запрошення для участі в пробному ЗНО-2022.

Як отримати результати пробного ЗНО-2022

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено в «Особистих кабінетах учасників пробного ЗНО» 25 березня з української мови, української мови і літератури,
1 квітня — з інших навчальних предметів.

* Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти!

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗНО-2022. Докладніше…

Календар ЗНО-2022

Фізика

23 травня

Хімія

26 травня

Українська мова, українська мова і література

31 травня

Математика, математика (завдання рівня стандарту)*

3 червня

Іспанська мова, німецька мова, французька мови

6 червня

Англійська мова

7 червня

Історія України

10 червня

Географія

14 червня

Біологія

17 червня

* ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення ДПА (результат тільки за шкалою 1-12 балів); результати зовнішнього оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюються.

Коли почнеться реєстрація на ЗНО-2022?

Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме
з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО
до 1 березня 2022 року. Докладніше...

Який документ підтверджує реєстрацію?

Документом, що підтверджує реєстрацію, є Сертифікат ЗНО-2022 (Сертифікат).

Сертифікат є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PIN-код, які потрібні для входу до інформаційної сторінки* учасника ЗНО.

Інформаційна сторінка містить у собі реєстраційні дані особи, з неї учасник / учасниця ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування – Інформаційну картку з результатами зовнішього оцінювання. Вхід на власну інформаційну сторінку можливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) www.testportal.gov.ua або сайти регіональних центрів.

Яку кількість тестувань можна обрати?

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року № 498 кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів*.

* Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.

ЗНО&ДПА

Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати ДПА (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

– українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);

математика* (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));

– історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;

– один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова). Докладніше...


Особливості ДПА з іноземних мов та математики

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня*, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;

– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

* Профільний та стандартний рівні завдань в тестових зошитах з математики та іноземних мов існують лише для визначення оцінки з ДПА. Вони залежать від рівня вивчення цих предметів у закладі освіти, відомості про який вносяться до бази даних зовнішнього оцінювання перед початком процесу реєстрації на ЗНО.

ДУБЛІКАТИ СЕРТИФІКАТІВ та ПОВТОРНІ СЕРТИФІКАТИ. Докладніше…

ЩО РОБИТИ ПРИ
ВТРАТІ /
ПОШКОДЖЕННІ
СЕРТИФІКАТА?

У 2021 році здійснюється відновлення Сертифікатів, що видавалися у 2018 – 2021 роках.

Підготуйте та надішліть нам (ДпРЦОЯО, вул. Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083):

 • заяву про виготовлення дубліката;

 • копію документа, за яким реєструвалися (паспорт, свідоцтво про народження та інше);

 • 2 однакові фотокартки 3х4;

 • квитанцію про оплату*;

 • Сертифікат, дублікат якого виготовляється (у разі потреби виготовлення дубліката через пошкодження Сертифіката). Докладніше…

*Квитанція (8,10 грн) – при отриманні у ДпРЦОЯО,

Квитанція (58,20 грн) – при отриманні Укрпоштою.

Оплату можна здійснити через банк / термінал / електронний додаток.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО В СЕРТИФІКАТІ ПОМИЛКА?

У 2021 році здійснюється заміна Сертифікатів, що видавалися у 2018 – 2021 роках*.

Підготуйте та надішліть нам (ДпРЦОЯО, вул. Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083):

 • заяву про виготовлення повторного сертифіката;

 • копію документа, за яким реєструвалися (паспорт, свідоцтво про народження та інше);

 • 2 однакові фотокартки 3х4;

 • квитанцію про оплату*;

 • Сертифікат, на заміну якого виготовляється повторний Сертифікат. Докладніше…

*Виготовлення повторних сертифікатів на заміну Сертифікатів, що видавалися в поточному році, починається з 09.03.2021 та триває до 30.04.2021. Тимчасово припиняється за три тижні до початку зовнішнього оцінювання та відновлюється наступного робочого дня після проведення останнього тестування основної сесії (з 16.06.2021).

Виготовлення повторних сертифікатів на заміну Сертифікатів, що видавалися в попередні роки (2018 – 2020), здійснюється протягом усього року.

*Квитанція (8,10 грн) – при отриманні у ДпРЦОЯО,

Квитанція (58,20 грн) – при отриманні Укрпоштою.

Оплату можна здійснити через банк / термінал / електронний додаток.

Увага! Порядком виготовлення та видачі повторних документів про проходження ЗНО не передбачено виготовлення та видачу повторного сертифіката в разі зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) особи, а також в разі її бажання зазначити в Сертифікаті дані іншого документа, що посвідчує особу, замість документа, на підставі якого особу було зареєстровано для участі в ЗНО.