• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Математика (завдання рівня стандарту) / Математика

Інформаційні
матеріали

Особливості

Державна підсумкова атестація ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) З МАТЕМАТИКИ для осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ, а ЗНО З МАТЕМАТИКИ НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ (якщо не є конкурсним предметом для вступу). Тому сертифікаційну роботу з математики розділено на два тестових зошити:

зошит із завданнями рівня стандарту (СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ (ЗАВДАННЯ РІВНЯ СТАНДАРТУ*)) – для осіб, які проходять ДПА у формі ЗНО, вивчають математику на рівні стандарту** і бажають отримати лише результат ДПА;

зошит, де до завдань рівня стандарту додані завдання профільного рівня (СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ) – для тих, хто вивчає математику на профільному рівні** та/або бажає отримати результат ЗНО для вступу до закладу вищої освіти.

* ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення ДПА (результат тільки за шкалою 1-12 балів); результати зовнішнього оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюються.

** Профільний та стандартний рівні завдань в тестових зошитах з математики існують лише для визначення оцінки з ДПА. Вони залежать від рівня вивчення цих предметів у закладі освіти, відомості про який вносяться до бази даних зовнішнього оцінювання перед початком процесу реєстрації на ЗНО.

Дата
проведення

03.06.2022

Нормативні
документи

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для закладів загальної середньої освіти.

Математика (завдання рівня стандарту)

Математика

Характеристика сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року

Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики сертифікаційної роботи з математики зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року

Характеристика сертифікаційної роботи з математики зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Основні
характеристики
сертифікаційної
роботи
з математики
(завдання рівня стандарту)

Кількість тестових завдань

Час, відведений на виконання завдань тесту
(у хвилинах)

Максимальна кількість тестових балів за виконання усіх завдань роботи

26

120

40

Основні
характеристики
сертифікаційної
роботи
з математики

Кількість тестових завдань

Час, відведений на виконання завдань тесту
(у хвилинах)

Максимальна кількість тестових балів за виконання усіх завдань роботи

32

180

62

ЗНО / ДПА
та результати

СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ (ЗАВДАННЯ РІВНЯ СТАНДАРТУ)

СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ

Результат виконання всіх завдань буде зараховано лише як результат ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на рівні стандарту.

Під час прийому до закладів вищої освіти результат виконання завдань сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) використано не буде.

Результат виконання завдань 1-26 буде зараховано як результат ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на рівні стандарту.

Результат виконання всіх завдань буде зараховано як результат ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на профільному рівні.

Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде використано під час прийому до закладів вищої освіти.

Результат ДПА*

1-12 балів за шкалою рівня стандарту

Результат ДПА*

1-12 балів за шкалою профільного рівня (для осіб, які вивчали математику на профільному рівні)

1-12 балів за шкалою рівня стандарту (для осіб, які вивчали математику на рівні стандарту)

Результат ЗНО* за шкалою 100-200 балів відсутній

Результат ЗНО*

100-200 балів (за умови подолання порогу склав/не склав)

* Результати з математики визначаються за:

– рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників / учасниць, які виконували СЕРТИФІКАЦІЙНУ РОБОТУ З МАТЕМАТИКИ та подолали поріг «склав / не склав»;

– критеріальною шкалою 1-12 балів – для осіб, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

Термін
оголошення
результатів

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 27.06.2022

Матеріали для
підготовки

Збірки тестових завдань минулих років

Підготовка до ЗНО