gototopgototop

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

(НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ)

Визначення та мета

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Інформаційні матеріали

Нормативні документи

Докладніше…

Загальна інформація

Порядок проведення сертифікації педагогічних працівників установлює Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах
і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним,
а саме із:
  • незалежного тестування* учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

*Графік проведення незалежного тестування затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти та оприлюднюється на офіційному вебсайті центру
не пізніше ніж за чотири тижні до початку його проведення.

Незалежне тестування

Докладніше…

Реєстрація

Реєстрація для участі в сертифікації триватиме з 15 до 31 січня 2020 року. Докладніше...

Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2019 № 1634 «Деякі питання проведення сертифікації в 2020 році» визначено, що у 2020 році сертифікацію зможе пройти не більше двох тисяч вчителів початкових класів. Наказом передбачено 140 місць для Дніпропетровської області та 77 місць для Запорізької області.

Підготовка

Докладніше…

Дата проведення

29 лютого 2020 року

Визначення результатів

Докладніше…

Апеляція

Положенням про сертифікацію педагогічних працівників передбачено можливість подання учасниками сертифікації апеляційної заяви щодо результатів незалежного тестування.

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату незалежного тестування, незгоди з рішенням щодо анулювання результату учасник сертифікації може протягом трьох календарних днів з дня оприлюднення результатів незалежного тестування подати до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти (вул. Володимира Винниченка, 5, м. Київ, 04053) апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування. Розгляд апеляційних заяв щодо результатів незалежного тестування здійснюється протягом семи календарних днів з дня її отримання.

Лист-виклик

Лист-виклик для участі в незалежному тестуванні, що містить інформацію про місце, дату та час його проведення, розміщується в кабінеті учасника сертифікації не пізніше ніж за тиждень
до початку незалежного тестування.

ЗВІТИ/ДАНІ

Докладніше…

Запитання-відповіді

Докладніше…