200 балів на НМТ: досвід, секрети та історії учасників

Сьогодні в нашій рубриці «Історія успіху» розповімо про успішних учасників НМТ, які отримали по 200 балів з двох обов’язкових предметів — української мови та математики, — Дмитра Лазаренка та Ярослава Безвесільного.

Дмитро — випускник Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю, а Ярослав — Харківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 122.

Що об’єднує цих юнаків? Відповідь проста: любов до математики та самодисципліна під час підготовки до НМТ.

Якщо говорити про Дмитра, то пандемія та війна внесли суттєві корективи в його навчальну діяльність, однак не завадили якісно підготуватися до вступних випробувань. Хлопець переконаний: добре вчитися можна і дистанційно. Головне — прагнути досягти високих результатів, зокрема й на НМТ, і робити для цього все можливе. Тож найперше Дмитро радить майбутнім учасникам НМТ вчасно перетворювати мотивацію на самодисципліну, мати наполегливість, упевненість у собі й памʼятати про свою мету. 

Завдячує Дмитро, звичайно, не тільки власному сумлінному навчанню в ліцеї, а й учителям-предметникам, які навчали так, що потреби в додатковій підготовці, наприклад, до тестування з математики, хлопець не відчув. Та й багаторічний інтерес до цього навчального предмета спонукав його виконувати всі завдання якнайкраще, бо ж у майбутньому хлопець мріє стати програмістом. Щоправда, готуючись до складання тестів з української та англійської мов, Дмитро додатково до шкільних занять проходив платні онлайн-курси. До речі, з третього предмета НМТ, англійської мови, він теж отримав доволі високий результат — аж 193 бали. 

А от Ярослав готувався до НМТ самостійно, послідовно вивчаючи тему за темою за безкоштовними YouTube-уроками. 

Вибір джерел підготовки — завжди складне завдання для учасників НМТ. Проте розуміємо: відштовхуватися потрібно найперше від рівня своїх знань з певного предмета, інтересу до нього, бажання вчитися та здатності запам’ятовувати матеріал. Та герої нашої рубрики переконалися в одному: готуватися треба систематично й наполегливо. Тоді й буде бажаний результат!

Як і Дмитро, Ярослав звертає увагу майбутніх учасників НМТ на важливому складнику, який допомагає під час підготовки, — на впевненості у власних силах. Юнак дає майбутнім учасникам таку підбадьорливу пораду: «Не переживайте, ви все знаєте. Перед початком підготовки оцініть свої знання, пройшовши декілька тестів минулих років. Після цього ви зрозумієте реальний результат, якого зможете досягнути, якщо будете старанно працювати». Себе в майбутньому хлопець бачить щасливою людиною. І це прекрасна мрія, яку хлопець уже почав утілювати. 

Сподіваємося, поради від юнаків, які зуміли в собі гармонійно поєднати «ліриків і фізиків», досягнувши високих результатів, як з математики, так і з мови, буде в пригоді майбутнім учасникам, яких запрошуємо й далі стежити за нашою рубрикою  «Історія успіху». У наступних випусках ми розповімо, як із тестом з математики та української мови на відмінно впоралися такі ж наполегливі учасниці НМТ.