Географія

Для проходження НМТ учасники / учасниці за бажанням можуть вибрати четвертим предметом географію.

Основна нормативна база

Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.12.24 № 1581 «Деякі питання проведення
у 2024 році національного мультипредметного тесту».

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 24.01.2024 № 5 «Про затвердження Загальної характеристики сертифікаційної роботи національного мультипредметного тесту
2024 року».

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 24.01.2024 № 4 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи національного мультипредметного тесту 2024 року».

Зміст завдань

Зміст завдань блоку НМТ з географії відповідатиме програмі ЗНО з географії й охоплюватиме розділи:

  • Загальна географія;
  • Географія материків і океанів;
  • Фізична географія України;
  • Населення України та світу;
  • Україна і світове господарство;
  • Регіони та країни;
  • Глобальні проблеми людства. Сталий розвиток.

Характеристика тесту

Тест із географії налічуватиме 30 завдань різних форм: із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих варіантів (20 завдань), відкритої форми з короткою відповіддю (4 завдання), з вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів (6 завдань).

Схема нарахування балів

Завдання з географії оцінюють відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 2 тестових бали – за кожну правильну коротку відповідь та по 1 тестовому балу за кожен правильно вказаний варіант відповіді із трьох можливих при виборі із семи запропонованих варіантів. Отже, за виконання завдань із географії можна буде отримати від  0 до 46 балів.

Результат

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання тесту з географії) учасники тестування знатимуть після завершення роботи над НМТ. За таблицею переведення тестових балів результат кожного блоку буде переведено в рейтингову оцінку
за шкалою 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно.

Демонстраційний варіант тесту

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційні варіанти з усіх предметів НМТ, тож учасники можуть ознайомитися зі структурою тестів й орієнтовною складністю завдань та попрактикуватися у їх виконанні. Докладніше…

Підготовка до НМТ

Завдання НМТ-2024 міститимуть певну частку завдань ЗНО минулих років, радимо розв’язувати ці завдання, тренуватися та практикуватися. Докладніше…