Учасники тестування виконуватимуть завдання з української мови в межах обов’язкових блоків НМТ.
Основна нормативна база
Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.12.24 № 1581 «Деякі питання проведення
у 2024 році національного мультипредметного тесту».
Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 24.01.2024 № 5 «Про затвердження Загальної характеристики сертифікаційної роботи національного мультипредметного тесту
2024 року».
Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 24.01.2024 № 4 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи національного мультипредметного тесту 2024 року».
Зміст завдань
Зміст завдань з української мови відповідатиме програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що в зазначеній програмі учасників / учасниць тестування має цікавити лише частина «Українська мова», яка охоплює всі мовні теми, передбачені вивченням у шкільному курсі української мови,
а саме:
- Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія;
- Лексикологія. Фразеологія;
- Будова слова. Словотвір;
- Морфологія;
- Синтаксис;
- Стилістика;
- Розвиток мовлення.
Кожен розділ програми з української мови буде представлено пропорційно. Але, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» буде приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповіді.
Характеристика тесту
Тест з української мови налічуватиме 30 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів (10 завдань), з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів (15 завдань), на встановлення відповідності («логічні пари») (5 завдань).
Схема нарахування балів
Завдання з української мови оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання
з вибором однієї правильної відповіді та за кожну правильно визначену «логічну пару» в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань з української мови можна буде отримати від 0 до 45 балів.
Результат
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання тесту з української мови) учасники тестування знатимуть після завершення роботи над НМТ. За таблицею переведення тестових балів результат кожного блоку буде переведено в рейтингову оцінку
за шкалою 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно.
Демонстраційний варіант тесту
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційні варіанти з усіх предметів НМТ, тож учасники можуть ознайомитися зі структурою тестів й орієнтовною складністю завдань та попрактикуватися у їх виконанні. Докладніше…
Підготовка до НМТ
Завдання НМТ-2024 міститимуть певну частку завдань ЗНО минулих років, радимо розв’язувати ці завдання, тренуватися та практикуватися. Докладніше…