Процедура НМТ-2024

Інформаційні матеріали

Загальна інформація

Національний мультипредметний тест (НМТ) проводиться у формі комп’ютерного тестування за процедурами, деталізацію яких визначено в регламентах, установлених Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Для проведення тестування використовують сертифікаційні роботи, укладені УЦОЯО.

У межах НМТ кожен учасник / учасниця буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник / вступниця зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Усі чотири предмети НМТ вступники складатимуть в один день у тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ).

На виконання завдань з кожного предмета учасники / учасниці матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники / вступниці складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. Перерва між двома двогодинними блоками НМТ триватиме 20 хвилин.

Перший блок міститиме завдання з української мови та математики, другий блок після перерви – завдання з історії України та предмета за вибором учасника.

Підготовка до НМТ

Під час НМТ-2024 буде змога користуватися довідковими матеріалами з математики, фізики та хімії. Усі додаткові матеріали, які можна використовувати під час складання НМТ, будуть доступні в тестувальнику в електронному вигляді у формі окремих вкладок. Їх можна прогорнути, ознайомитися, використати певну формулу чи певне значення, зафіксувати це на чернетці.

Для того, щоб потренуватися в складанні тестування, радимо скористатися відповідними матеріалами та переглянути інструктивне відео: https://bit.ly/3UoEA0H.

Основні нормативні документи

Порядок проведення національного мультипредметного тесту

Зверніть увагу! Учасники НМТ зобов’язані ознайомитися з цим Порядком, що не тільки передбачено процедурою реєстрації (учасник має знати свої права та обов’язки), а й буде корисним під час проходження тестування. Адже в ньому докладно викладено процедуру допуску учасників до ТЕЦ, особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, а також подано інформацію щодо умов участі в додаткових сесіях НМТ.

Тимчасові екзаменаційні центри

НМТ проводитиметься в ТЕЦ, створених у закладах освіти, де окремі класи / аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету. ТЕЦ створять не лише в Україні, а й у деяких інших країнах.

Напередодні дня тестування

Із 08 травня для зареєстрованих учасників основної сесії НМТ з’явилася можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, у яких зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Учасники додаткової сесії матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше 08 липня.

Наполегливо рекомендуємо не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека всіх його учасників.

У день тестування

У визначений день та час проведення тестування учасникам НМТ потрібно заздалегідь прибути до зазначеного в запрошенні ТЕЦ та взяти із собою:

 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • Сертифікат НМТ-2024;
 • запрошення;
 • ручку (папір для чернеток учасникам буде надано), пляшечку з питною водою без етикетки, невеличкий перекус.

Зверніть увагу! Просимо мати зручний комфортний одяг для перебування в укритті при температурі близько 18℃.

Допуск до ТЕЦ

Допуск учасників до ТЕЦ припиняється о 09 год 50 хв (допуск до аудиторії припиняється після початку тестування – о 10 год 00 хв). У разі запізнення учасник / учасиця не зможе взяти участі в тестуванні. Щоб вчасно прибути до ТЕЦ, потрібно заздалегідь визначити маршрути доїзду до нього.

Учасник / учасниця НМТ для допуску до ТЕЦ має пред’явити документ, що посвідчує особу*, та Сертифікат НМТ-2024.

* Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання або інший документ, наведений у частині першій статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Також можете пред’явити електронний паспорт або посвідчення водія за допомогою застосунку «Дія».

Наголошуємо, що протягом часу, відведеного на виконання тесту, учасникам НМТ заборонено:

 • порушувати правила виконання сертифікаційної роботи, розміщені для ознайомлення в програмному засобі, із використанням якого проводиться НМТ;
 • заважати іншим учасникам НМТ;
 • спілкуватися в будь-якій формі з іншими учасниками НМТ під час виконання сертифікаційної роботи;
 • мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації (мобільні пристрої, флешки, навушники, смартгодинники, фітнес-браслети / -трекери, SIM-карти), а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник НМТ повинен повідомити працівників ТЕЦ до початку виконання роботи);
 • користуватися ресурсами мережі Інтернет, що не передбачені процедурою НМТ.

Зверніть увагу! Цього року, як і в роки класичного ЗНО, у ТЕЦ буде присутня  охорона пунктів тестування. Це дасть змогу застосовувати металошукачі, щоб упевнитись у відсутності телефонів та інших заборонених технічних засобів в учасників. Також планується, що ТЕЦ будуть обладнані камерами спостереження.

Допуск до аудиторії тестування

1. Знайдіть у списку учасників тестування своє прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), номери аудиторії та робочого місця.

2. За вказівниками пройдіть до потрібної аудиторії.

3. Перед входом до аудиторії пред’явіть документ, що посвідчує особу, старшому інструктору.

4. Залиште речі, не передбачені процедурою НМТ у спеціально відведеному місці (перед тим, як вимкнути мобільний телефон, пересвідчіться, що відключили сповіщення про повітряну тривогу). 5. Займіть своє робоче місце, отримайте індивідуальну картку учасника, де вказано логін та пароль доступу до сервісу НМТ, і чекайте на подальші вказівки від пресоналу ТЕЦ.

Початок роботи

Щоб розпочати роботу в тестувальнику учаснику / учасниці потрібно ввести логін і пароль та ознайомитися з інформацією щодо особливостей проходження НМТ, а також з Інструкцією щодо роботи в сервісі НМТ. Після відповідної вказівки необхідно перейти до виконання завдань тесту.

У разі виникнення питань потрібно звернутися до інструктора в аудиторії. Якщо виникнуть сумніви щодо доцільності вибору певної опції — учасник / учасниця має звернутися до старшого інструктора.

Особливості позначення відповідей у тестувальнику

Відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді потрібно позначити навпроти вибраного варіанта у відповідній комірці. Для зарахування відповіді на завдання учасник / учасниця має натиснути на кнопку «Зберегти відповідь». Відповіді до завдань на встановлення відповідностей потрібно фіксувати так: навести курсор на варіант відповіді, натиснути на праву клавішу миші, а потім – на відповідну комірку, яка відповідає певному варіанту. Такі дії треба повторювати, щоб встановити всі логічні пари, після чого натиснути на «Зберегти відповідь». Відповіді на завдання відкритої форми з короткою відповіддю потрібно записувати лише десятковим дробом, урахувавши положення коми.  Для зарахування відповіді слід натиснути на кнопку «Зберегти відповідь».

Робота в аудиторії

Під час виконання завдань одного блоку в межах 120 хвилин учасники НМТ зможуть рухатися між завданнями, тобто, якщо учасник / учасниця виконає завдання з української мови швидше 60 хвилин, то матиме більше часу на математику, або навпаки, якщо учасник / учасниця НМТ довше виконуватиме завдання з української мови, то матиме менше часу на математику*.

* Після переходу від одного предмета до іншого з’являтиметься попереджувальний напис, у якому будуть зазначені завдання попереднього блоку, на які учасник / учасниця не надав / не надала  та/або не зберіг / не зберегла відповіді. Учасник / учасниця матиме можливість повернутися до виконання завдань і надати відповіді, які не зберіг / не зберегла / не надав / не надала. Наголошуємо: якщо учасник / учасниця випадково натисне на кнопку «Завершити роботу над тестом» — з’явиться напис «Ви впевнені, що бажаєте завершити роботу над тестом?», після натискання на кнопку «Так, завершити роботу» буде зараховано тільки збережені відповіді, повернутися до завдань буде неможливо.

Рухатися між великими блоками, що розділені перервою, учасники не зможуть. Тобто якщо учасник / учасниця НМТ зекономить час і на українській мові, і на математиці, він / вона не матиме більше часу для виконання тесту з історії України чи предмета на вибір. Учаснику / учасниці НМТ необхідно буде завершити першу частину тесту з двох предметів до перерви, другу частину тесту ще з двох предметів – після перерви. Повертатися до завдань першого блоку під час виконання другого блоку або переходити до наступних завдань другого блоку під час виконання завдань першого блоку учасник / учасниця не зможе.

Під час 20-хвилинної перерви учасники зможуть:

 • фізично й психологічно відпочити;
 • налаштуватися на виконання завдань з історії та предмета на вибір;
 • перекусити й попити води (продукти мають бути без різкого запаху, а пляшка води – без етикетки);
 • скористатися власними речами, які залишили на час тестування у вказаному інструкторами місці.

Під час перерви учасникам не можна буде:

 • залишати ТЕЦ.

Під час виконання сертифікаційної роботи учасник / учасниця НМТ має право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії. Час, який учасник / учасниця НМТ проведе за межами аудиторії, не додається до часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи. Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання завдань заборонено.

У випадку, якщо через перевантаження, перебої з електроенергією чи інтернетом програма зависне, учаснику потрібно повідомити про це інструкторів. У них є спеціальні алгоритми дій для таких випадків. Інструктори можуть призупинити тестування й продовжити його згодом не від самого початку, а з того місця, на якому зупинився учасник. Так само діятимуть інструктори під час повітряних тривог.

Завершення роботи

Після завершення виконання всіх завдань НМТ – у кінці другого блоку – кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість тестових балів, отриманих з кожного предмета.

Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 подано в додатку 5 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році (Порядок). Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного предмета НМТ потрібно набрати не менше 15 % від загальної кількості тестових балів.

Отже, одразу після тестування учасники знатимуть не тільки кількість набраних ними тестових балів, а й зможуть зорієнтуватися в тому, якими є їх результати для вступу. Для всіх спеціальностей встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ  (таблицю з переліком вагових коефіцієнтів наведено в додатку 7 до Порядку).

Результати НМТ

Результати НМТ буде розміщено у відповідній вкладці персонального кабінету після проведення відповідних сесій НМТ. Учасники / учасниці зможуть самостійно сформувати Інформаційну картку з результатами. Також УЦОЯО передасть дані до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) — і результати випробувань стануть доступними в кабінетах вступників. На сайті ЄДЕБО є можливість перевіряти достовірність Сертифіката НМТ. Відповідний сервіс доступний за посиланням. Для пошуку треба зазначити номер та рік отримання Сертифіката, а також прізвище й ім’я його власника / власниці.

Додаткова сесія

Якщо з поважних причин учасник / учасниця не зможе взяти участі в основній сесії НМТ або брав / брала участь в тестуванні, але не зміг / не змогла розпочати або завершити роботу, йому / їй необхідно подати протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування відповіднузаяву щодо участі в додатковій сесії до регіонального центру оцінювання якості освіти. Докладніше…