Реєстрація для складання НМТ-2025


Терміни реєстрації
Передбачено два періоди реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ тривав з 6 березня до 3 квітня включно. До 8 квітня зареєстровані мали змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
Додатковий період реєстрації триватиме з 09 до 14 травня включно. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня. У цей період матимуть змогу зареєструватися особи, які не змогли (з поважних причин) зробити це під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Усі, хто зареєструвався в додатковий період, складатимуть НМТ під час додаткової сесії.
Особливості реєстрації у додатковий період
ВСТУПНИКИ, ЯКІ РЕЄСТРУВАЛИСЯ В ОСНОВНИЙ ПЕРІОД РЕЄСТРАЦІЇ, АЛЕ ЯКИМ БУЛО ВІДМОВЛЕНО В РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В НМТ, мають у додатковий період реєстрації в персональному кабінеті, СТВОРЕНОМУ В ОСНОВНИЙ ПЕРІОД РЕЄСТРАЦІЇ, здійснити доопрацювання наданої інформації з метою усунення недоліків, що стали підставою для відмови вступнику / вступниці в реєстрації для участі в НМТ в основний період реєстрації.
ВСТУПНИКИ, ЯКІ НЕ ЗМОГЛИ З ПОВАЖНИХ ПРИЧИН ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ НМТ ПІД ЧАС ОСНОВНОГО ПЕРІОДУ РЕЄСТРАЦІЇ, мають (разом з іншими документами) завантажити до персонального кабінету документ, що підтверджує причину, яка унеможливила реєстрацію в основний період реєстрації, або заяву вступника про надання дозволу зареєструватися в додатковий період реєстрації із зазначенням поважної причини, яка виникла внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України чи введення в Україні воєнного стану та через яку вступник не зміг зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації.
Учасники реєстрації
Для участі в НМТ реєструється особи, які мають повну загальну середню освіту або здобудуть її у 2025 році
Нормативні документи
Загальна інформація
Інформація щодо процедури реєстрації для вступників,
які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації*
Реєстрація передбачає:
1) створення вступником персонального кабінету за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО);
2) унесення в персональному кабінеті до Інформаційно-комунікаційної системи УЦОЯО (ІКС УЦОЯО) контактної інформації та інформації щодо участі в НМТ;
3) надання в персональному кабінеті інформації про реєстраційні документи (у формі електронної копії цифрового документа, та/або сканкопії, та/або фотокопії документа або іншого документа, що містить дані про реєстраційний документ).
4) підтвердження в персональному кабінеті бажання взяти участь в НМТ і надсилання з використанням функціоналу персонального кабінету внесеної вступником інформації на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти (регіональний центр);
5) обробку регіональним центром наданої вступником інформації;
6) надання особі, яку зареєстровано для участі в НМТ (учасник НМТ), можливості сформувати Сертифікат національного мультипредметного тесту 2025 року (Сертифікат) у персональному кабінеті.
СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КАБІНЕТУ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ РЕЄСТРУЮТЬСЯ В ДОДАТКОВИЙ ПЕРІОД СТАНЕ ДОСТУПНИМ ІЗ 9 ТРАВНЯ:
* Вступникам,які реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі в НМТ, НЕ ПОТРІБНО СТВОРЮВАТИ НОВИЙ ПЕРСОНАЛЬНИЙ КАБІНЕТ. Вони мають у персональному кабінеті, створеному в основний період реєстрації, усунути недоліки та надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.
Алгоритм реєстрації
Перший крок
СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КАБІНЕТУ здійснюється за допомогою спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО (реєстраційний сервіс), шляхом унесення до ІКС УЦОЯО особистих даних, яке може здійснюватися:
1. Автоматично – шляхом передавання до реєстраційного сервісу електронних копій, окремої інформації (відомостей, даних), що містяться в документах, які підтверджують внесені особисті дані, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія). У процесі створення персонального кабінету достатньо через Дію надіслати копію цифрового паспорта (ID-картки або закордонного). У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані й завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків. Вони підтягнуться з цифрового документа автоматично (зайшовши на сторінку спеціального сервісу «Реєстрація для участі в НМТ», після ознайомлення із запропонованим документами натисніть на кнопку «Розпочати реєстрацію», потім виберіть опцію «Створити за допомогою Дії», далі зіскануйте QR-код камерою смартфона, на якому встановлена Дія, та підтвердьте відправлення копії паспорта Дія.Підписом).
2. Шляхом заповнення вступником форми в реєстраційному сервісі.
СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КАБІНЕТУ здійснюється шляхомУНЕСЕННЯ ДО ІКС УЦОЯО ТАКИХ ОСОБИСТИХ ДАНИХ:
1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
2) число, місяць і рік народження;
3) тип, серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація;
4) реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)*;
2) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
* У процесі роботи з реєстраційним сервісом мають поставити в ньому позначку про відсутність у них РНОКПП вступники з числа:
- громадян України, які відмовилися від прийняття РНОКПП та мають відповідну відмітку в паспорті;
- громадян України, які не змогли прийняти РНОКПП через перебування за кордоном або на окупованій території України;
- осіб без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, осіб, які звернулися за захистом в Україні, іноземців, якщо вони не зареєстровані як платники податків у державних податкових інспекціях України.
ПІСЛЯ УНЕСЕННЯ ОСОБИСТИХ ДАНИХ ПЕРСОНАЛЬНИЙ КАБІНЕТ БУДЕ СТВОРЕНО.
Персональний кабінет
На першому кроці реєстрації вступник / вступниця створює персональний кабінет на сайті УЦОЯО, доступ до якого здійснюється за допомогою Дія.Підпису або шляхом заповнення реєстраційної форми (уведення серії (за наявності) і номеру документа, що посвідчує особу та РНОКПП, на підставі яких було створено кабінет).
Персональний кабінет є особистим джерелом інформації для учасників НМТ. Він містить у собі реєстраційні дані особи, за допомоги нього вносяться деякі зміни у ці дані (у межах реєстраційного періоду). З нього учасники НМТ роздруковують запрошення до тимчасових екзаменаційних пунктів, а після проходження тестування – інформаційну картку з результатами НМТ.
Другий крок
НАДАННЯ У ПЕРСОНАЛЬНОМУ КАБІНЕТІ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО УЧАСТІ В НМТ. Після перевірки у персональному кабінеті раніше внесеної інформації (невірно зазначену інформацію можна відкоригувати), вступнику треба внести такі реєстраційні дані:
1. Номер(и) телефону(ів).
2. Адресу електронної пошти.
3. Категорію випускника системи загальної середньої освіти (випускник поточного року (для вступників, які мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році) або випускник минулих років (для вступників, які здобули повну загальну середню освіту у 2024 році або раніше)). Докладніше…
4. Відомості про заклад освіти (для випускників поточного року, крім вступників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закордонному закладі освіти).
5. Назву навчального предмета на вибір, з якого він бажає пройти тестування (біологія, або географія, або іноземна мова (на вибір вступника: англійська, іспанська, німецька, французька), або українська література, або фізика, або хімія).
Зверніть увагу! Сертифікаційна робота НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: обов’язкових — українська мова, математика та історія України, і на вибір — українська література, або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), або біологія, або фізика, або хімія, або географія. Навчальні предмети, які увійшли до обов’язкових, будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож із запропонованого переліку потрібно буде вказати лише один з предметів на вибір. Реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.
6. У разі потреби, назву мови корінного народу або національної меншини (кримськотатарська, або польська, або румунська, або угорська), якою він бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії (для осіб, які здобувають(ли) повну загальну середню освіту відповідною мовою корінного народу або національної меншини). Докладніше…
7.Назву населеного пункту в Україні, де перебуватиме вступник у дні проведення НМТ, з урахуванням якої буде здійснюватися розподіл учасників НМТ між тимчасовими екзаменаційними центрами (ТЕЦ), або закордонного населеного пункту, у якому він бажає пройти НМТ (з визначеного Міністерством освіти і науки України переліку закордонних населених пунктів, на території яких буде створено ТЕЦ).
НЕ ОБОВ’ЯЗКОВИМ етапом є внесення інформації про:
Третій крок
НАДАННЯ У ПЕРСОНАЛЬНОМУ КАБІНЕТІ ІНФОРМАЦІЇ ПРО РЕЄСТРАЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ.
Надання інформації про певний реєстраційний документ здійснюється в один із способів*:
1. Автоматично – шляхом передавання до реєстраційного сервісу електронної копії цифрового документа, засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Дія.
2. Завантаження сканкопії та/або фотокопії документа. У разі неможливості завантаження сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація, вступник замість нього може завантажити сканкопію (фотокопію) довідки з ЄДДР / витягу з РТГ, що містить інформацію про відповідний документ, що посвідчує особу, інформацію про який внесено в персональному кабінеті. Докладніше…
* Якщо не всі потрібні документи наявні в Дії, вступник може додатково завантажити сканкопії та/або фотокопії цих документів.
Вступник у персональному кабінеті має надати інформацію про реєстраційні документи, що підтверджують дані, внесені до ІКС УЦОЯО.
РЕЄСТРАЦІЙНИМИ ДОКУМЕНТАМИ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЯКІ НАДАЮТЬ ВСІ ВСТУПНИКИ, Є:
1. Документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація, який підтверджує прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, тип, серію (за наявності) та номер документа, на підставі якого здійснюється реєстрація. Докладніше…
2. Документ, що підтверджує достовірність РНОКПП, або документ, що підтверджує відсутність у вступника РНОКПП*. Докладніше…
3. Документ, що підтверджує інформацію про здобуття повної загальної середньої освіти та категорію випускника системи загальної середньої освіти. Докладніше…
4. Документ, що підтверджує причину, яка унеможливила реєстрацію в основний період реєстрації, або заяву про надання дозволу зареєструватися в додатковий період реєстрації із зазначенням поважної причини, яка виникла внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України чи введення в Україні воєнного стану та через яку вступник не зміг зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації.
* Вступник, який у процесі роботи з реєстраційним сервісом поставив у ньому позначку про відсутність у нього РНОКПП, має надати інформацію про документ, що підтверджує відсутність у вступника РНОКПП. Докладніше…
Окремі вступники додатково надають інформацію про такі документи:
- вступники, які бажають отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини, – довідку про мову навчання;
- вступники з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, які потребують створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ і вказали на це в реєстраційних даних, – медичний висновок, номер і дата якого внесено у персональному кабінеті*;
*Зверніть увагу! Якщо особа у персональному кабінеті вкаже на потребу у створенні особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ, але не надасть медичний висновок або надасть медичний висновок без дотримання вимог законодавства щодо нього, то за умови надання згідно із законодавством іншої інформації її буде зареєстровано для участі в НМТ без створення особливих спеціальних умов.
- вступники, у документах яких є розбіжності в персональних даних, – документ(и), що підтверджує(ють) причину(и) розбіжностей;
- вступники, які подають документи, оформлені іноземною мовою, – нотаріально засвідчений переклад українською мовою документів, наданих для реєстрації.
Четвертий крок
ПІДТВЕРДЖЕННЯ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В НМТ. Після завершення внесення особистих даних, контактної інформації, інформації щодо участі в НМТ, надання інформації про реєстраційні документи вступник має підтвердити бажання взяти участь в НМТ, надіславши з використанням функціоналу персонального кабінету внесену інформацію на обробку до регіонального центру.
Підтвердження реєстрації
Обробка регіональним центром наданої вступником інформації передбачає здійснення її перевірки щодо відповідності вимогам Порядку реєстрації.
За результатами обробки наданої вступником інформації регіональний центр приймає одне з таких рішень:
1) підтвердити реєстрацію вступника для участі в НМТ;
2) повідомити вступнику про потребу в доопрацюванні наданої ним інформації;
3) відмовити вступнику в реєстрації для участі в НМТ.
У разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ в його персональному кабінеті з’являється можливість сформувати Сертифікат.
Зверніть увагу! Для додаткового захисту інформації у персональному кабінеті під час реєстрації пропонується НЕОБОВ’ЯЗКОВА опція «Створити власний пароль для входу до персонального кабінету».
У разі втрати паролю до персонального кабінету:
– увійти можна за допомогою застосунку Дія (без введення пароля)
або – для осіб, які під час реєстрації обрали населений пункт Дніпропетровської або Запорізької областей, відновити його можна, звернувшись до Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти на електронну пошту registration@dp.testportal.gov.ua (зазначити про необхідність відновлення пароля та додати скан/фото документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснювалась реєстрація)
Повідомлення про потребу в доопрацюванні наданої інформації
Після надсилання на обробку реєстраційних даних рекомендуємо переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати Сертифікат буде повідомлення про потребу виправити недоліки, необхідно якнайшвидше це зробити (вступник може доопрацювати надану інформацію до 19 травня).
Перелік недоліків буде зазначено в самому повідомленні (надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку).
Внесення змін до реєстраційних даних
Учасники НМТ до 19 травня можуть вносити в персональному кабінеті до ІКС УЦОЯО зміни до інформації про:
1) назву навчального предмета на вибір, з якого він бажає пройти тестування;
2) назву мови, якою він бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії;
3) назву населеного пункту в Україні, де він перебуватиме в дні проведення НМТ, з урахуванням якої буде здійснюватися розподіл учасників НМТ між ТЕЦ, або закордонного населеного пункту, у якому він бажає пройти НМТ.
Відмова в реєстрації
Вступнику має бути відмовлено в реєстрації для участі в НМТ на підставі:
1) надання недостовірної інформації;
2) ненадання інформації про реєстраційний документ або надання інформації про реєстраційний документ без дотримання вимог.
3) неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку.
У разі прийняття рішення про відмову вступнику/ вступниці в реєстрації для участі в НМТ в його/ її персональному кабінеті розміщують відповідне повідомлення із зазначенням причини відмови.
Апеляція щодо відмови в реєстрації
У разі отримання від регіонального центру оцінювання якості освіти відмови в реєстрації для участі в НМТ вступник / вступниця може оскаржити рішення регіонального центру оцінювання якості освіти. Для цього необхідно подати до Українського центру оцінювання якості освіти апеляційну заяву щодо відмови в реєстрації для участі в НМТ.
У заяві щодо відмови в реєстрації має бути зазначено:
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника;
- РНОКПП (за наявності);
- номер(-и) телефону(-ів);
- електронну адресу;
- причину відмови в реєстрації, зазначену в персональному кабінеті;
- обґрунтування причини оскарження рішення регламентної комісії про відмову в реєстрації;
- дату складання заяви.
Заява щодо відмови в реєстрації має бути засвідчена особистим підписом заявника / заявниці.
Надіслати документи на адресу електронної пошти Українського центру оцінювання якості освіти (appealcom@testportal.gov.ua) потрібно не пізніше ніж через п’ятнадцять календарних днів з дня завершення відповідного періоду реєстрації.
Розгляд заяв щодо відмови в реєстрації апеляційна комісія здійснює протягом шести робочих днів з урахуванням дня їх надходження.
За результатами розгляду заяви щодо відмови в реєстрації по суті апеляційна комісія ухвалює одне з таких рішень:
- задовольнити заяву та зареєструвати вступника для участі в додаткових сесіях НМТ;
- відмовити в задоволенні заяви у зв’язку з підтвердженням об’єктивності рішення регламентної комісії про відмову вступнику в реєстрації.
Інформацію про результати розгляду заяви щодо відмови в реєстрації надсилають вступнику упродовж трьох робочих днів із дня ухвалення відповідного рішення у вигляді витягу з протоколу на електронну адресу, зазначену в заяві щодо відмови в реєстрації.
Скасування реєстрації для участі в НМТ
Учасникам НМТ, які через певні причини не зможуть взяти участі в тестуванні, потрібно подати до відповідного регіонального центру заяву про скасування реєстрації для участі в НМТ.
У заяві про скасування реєстрації для участі в НМТ має бути зазначено:
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника;
- РНОКПП (за наявності);
- номер Сертифіката НМТ-2025;
- номер(и) телефону(ів);
- електронну адресу;
- бажання скасувати реєстрацію для участі в НМТ 2025 року;
- дату складання заяви.
Якщо заява про скасування реєстрації для участі в НМТ подається:
1) особисто, або нарочним, або поштовим зв’язком, то вона має бути засвідчена особистим підписом заявника та подана разом із Сертифікатом;
2) за допомогою електронної пошти – на електронне зображення заяви, що надсилається, має бути накладено кваліфікований електронний підпис заявника або удосконалений електронний підпис заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (разом із заявою має бути надіслано зображення Сертифіката).
Заяви про скасування реєстрації для участі в НМТ приймають протягом строку, відведеного для відповідного періоду реєстрації, та десяти робочих днів після нього.