Загальна інформація

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2024 РОКУ

Загальна інформація

ДПА скасовано, вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі.

Нині Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2024 року.

Нормативні документи

Календар тестування

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення НМТ-2024.

Тестування проходитиме під час основної і додаткової сесії:

  • основна: 14 травня – 25 червня*;
  • додаткова: 11–19 липня.

* Для випускників цього року тестування розпочнеться після закінчення навчального року. Випускники минулих років матимуть можливість скласти НМТ раніше, починаючи з 14 травня.

Реєстрація

Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно.

Додатковий період реєстрації осіб для участі в додаткових сесіях НМТ триватиме з 10 до 15 травня включно. У цей період матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації.

Реєстрація відбуватиметься дистанційно.

Учаснику / учасниці необхідно буде створити персональний електронний кабінет, завантажити певні документи, внести інформацію про себе та обрати ті предмети, які він /вона складатиме під час іспиту. Докладніше…

Предмети НМТ

У межах НМТ кожен учасник  / учасниця буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник / вступниця зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ- 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань. Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання. Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів та у жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Докладніше…

УЦОЯО оприлюднив демонстраційні варіанти з усіх предметів НМТ, тож учасники можуть ознайомитися зі структурою тестів й орієнтовною складністю завдань та попрактикуватися у їх виконанні.  Докладніше…

Інформація щодо тестування

Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету.

На виконання завдань з кожного предмета учасники / учасниці матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники / вступниці складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними.

Перший блок міститиме завдання з української мови та математики, другий блок після перерви – завдання з історії України та предмета за вибором учасника. Перерва між двома двогодинними блоками НМТ триватиме 20 хвилин.

Зверніть увагу! Під час виконання завдань одного блоку у межах 120 хвилин учасники НМТ зможуть рухатись між завданнями, тобто, якщо учасник/ учасниця виконає завдання з української мови швидше 60 хвилин, то матиме більше часу на математику, або навпаки, якщо учасник / учасниця НМТ довше виконуватиме завдання з української мови, то матиме менше часу на математику. Рухатися між великими блоками, що розділені перервою, учасники не зможуть. Тобто якщо учасник / учасниця НМТ зекономить час і на українській мові, і на математиці, він / вона не матиме більше часу для виконання тесту з історії України чи предмета на вибір. Учаснику / учасниці НМТ необхідно буде завершити першу частину тесту з 2 предметів до перерви, другу частину тесту ще з двох предметів – після перерви. Повертатись до завдань першого блоку під час виконання другого блоку або переходити до наступних завдань другого блоку під час виконання завдань першого блоку учасник/учасниця не зможе.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.

Підготовка до тестування

Запрошення

Із 08 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Учасники додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня.

Зверніть увагу! З міркувань безпеки УЦОЯО не публікуватиме інформації про те, де на території України відбудуться тестування. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Пункти проведення

ТЕЦ створять не лише в Україні, а й у деяких інших країнах. Перелік таких країн буде оголошено згодом.

Планується, що ТЕЦ будуть обладнані камерами спостереження.

Результати

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.

Додаткова сесія

Додаткова сесія відбуватиметься 11–19 липня, вона проходитиме для тих учасників, які з об’єктивних причин не зможуть узяти участь в основній сесії.

Подання особами заяв та/або відповідних документів для участі в додатковій сесії може бути здійснено:

  • в основний період реєстрації;
  • в додатковий період реєстрації;
  • протягом трьох робочих днів з дня проведення основної сесії НМТ, у якій учасник мав брати участь;
  • у тимчасовому екзаменаційному центрі (ТЕЦ) до виходу з нього учасниками НМТ, які подали заяву щодо порушення процедури (у заяві щодо порушення процедури має бути вказано на потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій). Бланк заяви щодо порушення процедури, форма якої визначається регламентом роботи ТЕЦ, надає персонал ТЕЦ на вимогу учасника НМТ.

Докладніше…

Вступ

У 2024 році, під час вступу до закладів вищої освіти, можна використовувати результати НМТ-2024, НМТ-2023, НМТ-2022, зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Докладніше…