НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2025 РОКУ
Загальна інформація
Відповідно до Закону України від 29.10.2024 № 4034-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року»:
– здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА);
– вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України (ЗВО) буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі;
– вступні випробування на бакалаврські програми до ЗВО включають тестування з навчальних предметів “Українська мова”, “Математика”, “Історія України” та навчального предмета на вибір (“Іноземна мова”, “Біологія”, “Географія”, “Фізика”, “Хімія”, “Українська література”).
НМТ та вступ
У 2025 році, під час вступу до закладів вищої освіти (ЗВО), можна використовувати результати НМТ 2022, 2023, 2024 або 2025 років.
Формула розрахунку конкурсного балу з урахуванням вагових коефіцієнтів буде оприлюднена в Порядку прийому до закладів вищої освіти, який затверджується Міністерством освіти і науки України.
Терміни проведення НМТ
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення НМТ-2025.
Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:
- основні: 14 травня – 25 червня;
- додаткові: 14–25 липня.
Нормативні документи
Складники НМТ
У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4 навчальних предметів, 3 з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а 1 — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Історія України
Хоча модель НМТ 2024 року і буде збережено, однак у 2025 році заплановано деякі зміни. Так, у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс, тож відтепер потенційним учасникам, окрім питань, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст (розділи 6–32 Програми), варто підготуватися і з інших тем. Докладніше про те, як підготуватися до складання тесту за весь курс історії України
Також радимо ознайомитися з демонстраційним варіантом предметного тесту з історії України. Ця добірка тестових завдань, зміст яких відповідає програмі ЗНО з історії України й охоплює всі теми.
Мова тестів
Тести укладаються українською мовою.
Але, можливий переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами (вступник під час реєстрації для участі в НМТ, крім української, може вибрати одну із зазначених мов (якщо він нею здобуває(в) повну загальну середню освіту), якою має отримати завдання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) (крім завдань з української літератури, української, англійської, іспанської, німецької, французької мов)).
Підготовка до тестування
Радимо ознайомитися з інформативними матеріалами, що стануть у нагоді під час підготовки до НМТ. Докладніше…
Реєстрація на НМТ
Передбачено два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно. До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
Додатковий період реєстрації триватиме з 09 до 14 травня включно. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня. У цей період матимуть змогу зареєструватися особи, які не змогли
(з поважних причин) зробити це під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Усі, хто зареєструвався в додатковий період, складатимуть НМТ під час додаткової сесії.
Запрошення
Із 4 травня для зареєстрованих учасників основної сесії НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники додаткової сесії матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 11 липня.
З міркувань безпеки інформація про те, де на території України відбудуться тестування не публікуватиметься на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Пункти проведення
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), які буде створено не лише в Україні, а й у деяких інших країнах. Перелік таких країн буде оголошено згодом.
Модель проведення НМТ
Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у ТЕЦ. Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету.
На виконання завдань з кожного предмета учасники / учасниці матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники / вступниці складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними (20 хвилин). Перший блок міститиме завдання з української мови та математики, другий блок після перерви – завдання з історії України та предмета, який учасник / учасниця обрав / обрала під час реєстрації.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.
Оголошення результатів
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.