ЄФВВ на бакалаврат

ЄДИНЕ ФАХОВЕ ВСТУПНЕ ВИПРОБУВАННЯ З АГРАРНИХ НАУК, ЕКОНОМІКИ ТА УПРАВЛІННЯ ДЛЯ ВСТУПУ НА БАКАЛАВРАТ (2024)

Загальна інформація

Вступники на бакалаврат на основі НРК5 цьогоріч буде надана можливість за бажанням пройти єдине фахове вступне випробування (БЄФВВ).

Це випробування передбачено для вступників на низку спеціальностей (аграрні науки, економіка та управління), які мають (отримають) дипломи молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра (НРК5).

Для тих кто планує продовжити навчання за спеціальностями галузей знань 07 «Управління та адміністрування», 20 «Аграрні науки та продовольство», 28 «Публічне управління та адміністрування», спеціальностей 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 051 «Економіка», у формулі розрахунку конкурсного бала, окрім бала НМТ, буде враховано бал ЄФВВ 一 у разі реєстрації вступника для його проходження. 

Порядком проведення у 2024 році єдиного фахового вступного випробування з аграрних наук, економіки та управління  встановлено особливості проведення основних і додаткових сесій ЄФВВ для вступу на бакалаврат у пунктах тестування, визначення результатів, подання й розгляду апеляційних заяв. 

Так, участь у вступному випробуванні зможе взяти зареєстрований для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року чи в національному мультипредметному тесті 2022, або 2023, або 2024 року вступник, який має освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, та/або освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, та/або ступінь вищої освіти молодшого бакалавра або здобуде у 2024 році освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра чи ступінь вищої освіти молодшого бакалавра та зареєструвався відповідно до вимог законодавства.

Вступні випробування, що передбачають комп’ютерне оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття ступеня бакалавра з аграрних наук, економіки та управління, проводитиме Український центр оцінювання якості освіти. Формувати завдання екзаменаційних робіт вступних випробувань буде Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти. Наразі робоча група при Міністерстві освіти і науки України працює над проєктами програм і предметного тесту з економіки та управління. На їх основі буде розроблено загальні характеристики завдань і схеми оцінювання.

Зверніть увагу! Вступник може пройти це випробування, щоб покращити свій конкурсний бал. Однак варто пам’ятати, що результати випробування обов’язково будуть внесені у формулу розрахунку конкурсного бала. Тож якщо вступник зареєструється на БЄФВВ, але не пройде його або отримає низький результат, то це навпаки негативно вплине на його конкурсний бал. Саме тому вступники мають об’єктивно оцінити свій рівень фахових знань ще перед реєстрацією на вступні випробування. Для участі в конкурсі вступнику потрібно мати результати ЗНО 2021 року чи НМТ попередніх років або скласти НМТ цього року. Оцінку з БЄФВВ враховуватимуть під час розрахунку конкурсного бала. Докладніше…

Основні нормативні документи

Закон України від 08.11.2023 № 3438-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.02.2024 № 231 «Про організацію та проведення у 2024 році єдиного фахового вступного випробування з аграрних наук, економіки та управління»

Порядок проведення у 2024 році єдиного фахового вступного випробування з аграрних наук, економіки та управління

Докладніше…

Реєстрація

Основний етап реєстрації триватиме із 19 до 30 квітня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають доступ до інформаційної сторінки «Кабінет учасника ЄФВВ до бакалаврату».

У додатковий період (10–14 червня) матимуть змогу зареєструватися для проходження ЄФВВ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації. Такі особи складатимуть вступні випробування під час додаткової сесії.

Докладніше про реєстрацію…

Повідомлення учасників про час і місце складання тестів

Не пізніше 12 червня учасники, зареєстровані на основну сесію вступних випробувань, отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування.

Учасники додаткової сесії отримають таке повідомлення не пізніше 12 липня.

Календар тестування

Тестування проходитиме під час основної і додаткової сесії:

  • основна: 24 – 27 червня;
  • додаткова: 16–19 липня.

Оголошення результатів

Інформацію про результати основної сесії буде розміщено на інформаційних сторінках учасників не пізніше 08 липня, додаткової – не пізніше 29 липня.

Учасники додаткової сесії

Учасниками додаткової сесії є особи, які зареєструвалися у додатковий період реєстрації або учасники / учасниці ЄФВВ, які:

  • брали участь в основній сесії, але щодо них допущено порушення процедури проведення ЄФВВ (подають заяви для участі в додатковій сесії у день проведення тестування);
  • брали участь в основній сесії, але не змогли розпочати або завершити виконання завдань (подають заяви для участі в додатковій сесії протягом трьох календарних днів із дня проведення основної сесії відповідного тестування (з урахуванням дня проведення) ;
  • не змогли взяти участі в основній сесії через причини, які не залежали від їхніх дій та волі та на які вони не могли вплинути (подають заяви для участі в додатковій сесії протягом трьох календарних днів із дня проведення основної сесії відповідного тестування (з урахуванням дня проведення).

Докладніше про додаткову сесію БЄФВВ