Зі святом, шановне вчительство, наші незмінні партнери!

З нагоди свята Український центр оцінювання якості освіти приєднується до привітань, які лунають у цей день на адресу педагогів — привітань від учнів колишніх і нинішніх, їхніх батьків, друзів, колег, політиків і, урешті, всіх, хто усвідомлює, що саме завдячуючи щоденній праці вчителя ми можемо сподіватися, що наше майбутнє, майбутнє нашої країни може бути і, безперечно, буде кращим. 

Сьогодні ми могли б говорити, що бути вчителем — шановано, що бути вчителем — відповідально й почесно. Та все ж дозволимо собі нині стверджувати, що найперше — бути вчителем важко. Важко в усі часи. А особливо нині, коли працювати з молоддю означає не тільки передавати інтелектуальний і духовний спадок поколінь, а ще й морально підтримувати кожну дитину, підлітка, юнака чи дівчину, уселяючи в них віру й упевненість у тому, що лихоліття війни мине і після нашої перемоги кожен і кожна з них саме завдяки освіті зможе стати, ким тільки захоче, і зможе докластися до творення прекрасної країни — мирної європейської України.

У цих неймовірно складних умовах ви, шановні колеги й колежанки, знаходите в собі внутрішній вогонь, щоб щодня фізично чи в онлайні йти до свого учня й творити магію — магію формування особистості. І це дійсно магія, адже вам удається знаходити підхід до кожної дитини (навіть якщо вона десь за кордоном, за сотні кілометрів від вас), захоплювати її своїм предметом (навіть коли це доводиться робити “на пальцях”, бо ані підручників, ані інших навчальних матеріалів інколи  через війну немає), навчати її глибоко розуміти ваш предмет і бачити його зв’язок з реальним життям (навіть коли реальне життя — це, на жаль, сирени й вибухи)… Ми вдячні вам, кожному й кожній, за цю магію! 

А ще ми вдячні вам, що ви є нашими незмінними партнерами, адже саме за вашої підтримки нам щороку вдається, навіть в умовах війни, успішно проводити вступні випробування, моніторингові дослідження й чимало інших освітніх проєктів. Допомагаючи в проведенні зовнішніх оцінювань, знаходячи на це час та беручи на себе додаткові обов’язки, кожен і кожна з вас докладається до дійсно надважливої справи — справи утвердження рівності й справедливості — наріжних каменів, на яких тримається цивілізована демократична держава. І саме за таку державу, за таку Україну тисячі ваших учнів і учениць нині звитяжно воюють на передовій, а деякі віддають життя…  Ми не маємо права їх зрадити тут, на освітній передовій, тож маємо продовжувати якнайкраще виконувати свою роботу! 

Освіта й ЗСУ переможуть рашистську тьму! Разом до перемоги!