ЗЗМЯПО-2024: пілотний етап в закладах вже за два тижні

У жовтні 2023 року Український та регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть пілотний етап третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти (ЗЗМЯПО-2024).

Його проведення визначено наказами Міністерства освіти і науки України від 10.07.2023 № 833 «Про затвердження Плану заходів із реалізації третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти у 2023 році» та від 26.09.2023 № 1154 «Про проведення пілотного етапу третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти у 2023 році». Останнім, зокрема, затверджено перелік закладів освіти – учасників і визначено дати проведення — з 09 до 31 жовтня 2023 року (за окремим графіком).

Метою пілотного етапу є апробування напрацьованих фахівцями Українського центру когнітивних (тести) і контекстних (анкети) інструментів для оцінювання рівня сформованості природничо-наукової компетентності випускників початкової школи у зв’язку з різноманітними чинниками шкільного та позашкільного середовища, а також відпрацювання процедур тестування й анкетування безпосередньо в закладах освіти. Раніше ми повідомляли про перебіг підготовки до пілотного етапу та оприлюднили оновлену Програму моніторингу

Нагадаємо, що основний етап третього циклу ЗЗМЯПО буде проведено навесні 2024 року. Завдяки проведеному цьогоріч пілотуванню випускникам початкової школи в межах адміністрування основного етапу буде запропоновано пройти тестування з трьох галузей: читання, математики та природничо-наукових дисциплін, а отже, нарешті моніторингом буде охоплено всі три галузі, які вважають ключовими. Принагідно нагадаємо, що в попередніх двох циклах ЗЗМЯПО (2018 р. та 2021 р.) учасники виконували тести лише із читання та математики.